Otvoritev razstave unikatnega nakita in slikarskih del

09-nakit-slike-jasmina-rojc

V petek 2. septembra 2016 ob 20. uri vabimo Vas in vaše prijatelje na otvoritev razstave unikatnega nakita in slikarskih del magistre slikarstva Jasmine Rojc v galerijo Učilna v Oseku. V kulturnem programu bo nastopila Larissa Stepanova, učenka violine Glasbene šole Nova Gorica.

Jasmina Rojc se je rodila 12. oktobra 1988 v Šempetru pri Gorici. Pri 15. letih, ko se je vpisala v srednjo šolo, se je zanjo začelo obdobje intenzivnega slikanja in likovnega izobraževanja. Obiskovala je Umetniško Gimnazijo v Novi Gorici, likovna smer. Leta 2011 je uspešno zaključila dodiplomski študij slikarstva v Benetkah na Accademii di Belle Arti, pod vodstvom profesorja slikarja Igorja Lecica. Leta 2015 je končala podiplomski študij na isti akademiji pod vodstvom istega profesorja. Pripravila je že vrsto samostojnih razstav, razstavljala na skupinskih in sodelovala na likovnih kolonijah tudi v mednarodnem prostoru. Slika predvsem na krajinsko tematiko. Na motiv stvarne, resnične krajine se slikarka odziva subjektivno in ga doživlja kot možnost večpomenske, predvsem pa sporočilne, simbolne vsebine. Na nacionalnem natečaju (Premio Nazionale delle Arti Bari 2013), v katerem sodelujejo italijanske umetniške akademije, je žirija devetih profesorjev izbrala le 48 slikarjev iz vse Italije in med njimi je bila tudi ona. Žirijo je očitno prepričala s sliko Vetrovnica (La rosa dei venti), velikega formata (197 x 304 cm), ki jo je v tehniki olje na platnu naslikala novembra 2012.

Jasmina je v času študija in po njem razstavljala na mnogih samostojnih in skupinskih razstavah doma in v tujini, kjer je prejela tudi pomenljive nagrade.

-1. nagrada Ex tempora Kromberk 2010, september 2010;

-1. velika odkupna nagrada XI. Slikarskega ex-tempora Duplje, september 2010;

-3. nagrada Women Artists'Biennale, White Gallery –Palazzo dell'arte Moderna, Rim, Italija 2014.

 

Nakit Jasmine Rojc

Jasmina Rojc – Jewellery design je blagovna znamka za ročno izdelan unikaten nakit iz modelirne gline na vodni osnovi. Narejena je iz 97 % naravnih materialov. Glina ji omogoča ustvarjanje inovativnih, svežih in edinstvenih oblik nakita. Blagovna znamka Jasmina Rojc je namenjena dekletom in ženskam, ki si želijo popestriti in polepšati svojo garderobno zbirko in s tem postati drugačne in posebne. Uporablja se ga za različne posebne priložnosti, na delovnem mestu in za vsakdanje opravke. Nakit temelji na barvnih nasprotjih, med reliefnimi odtisi in gladko bleščečo površino. Vizija blagovne znamke Jasmina Rojc je povezovanje z naravo in iskanje nenehnega navdiha v njej.

 

Razstava bo odprta ob petkih od 17h do 19.30 in ob nedeljah od 10h do 11.30 do 13. septembra 2016. Ogled je možen kadarkoli po predhodnem dogovoru na gsm: 031/594 033. Razstavljen nakit bo naprodaj.

Razgledi

Dogodki

December 2022
N P T S Č P S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zasebnost

Informacija o piškotkih

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

Poglej EU e-Privacy Directive dokument

Zavrnili ste piškotke. Odločitev lahko spremenite.

Sprejeli ste piškotke z naše spletne strani. Odločitev lahko prekličete.