Literarni večer s predstavitvijo pesniške zbirke Pogrešanja Mihe Remca

05-Pogresanja-Miha-Remec

V petek, 29. maja 2015 ob 20. uri vas vabimo v galerijo "UČILNA" v Osek na literarni večer s predstavitvijo pesniške zbirke Pogrešanja Mihe Remca. Avtor si je posebej zaželel predstavitve v Oseku, kjer je njegov oče, pisatelj in pesnik Alojzij Remec, preživljal rosno mladost. Ta večer bomo obudili tudi spomin nanj.

Miha Remec pisatelj, novinar, avtor romanov, pesniških zbirk, zgodb in naš najplodnejši pisatelj znanstvene fantastike se je rodil leta 1928 na Ptuju materi Ani iz Kostrivnice pod Bočem in očetu Alojziju -pisatelju, odvetniku in dolgoletnemu ptujskemu županu pred drugo svetovno vojno, ki ima svoje korenine v Oseku.
Miha Remec je svoje prvo delo objavil pri desetih letih. Polica njegovih knjižnjih del danes obsega preko trideset izdanih knijg.

V pesniški zbirki Pogrešanja (2012) so njegove najnovejše pesmi. V njih pesnik Miha Remec intimno nagovarja in se spominja ljudi, ki jih je v življenju imel in jih ima rad, obenem pa pesmi odsevajo človeško stisko v trenutnem popredmetenem in razčlovečenem svetu.

Razgledi

Dogodki

Februar 2023
N P T S Č P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Zasebnost

Informacija o piškotkih

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

Poglej EU e-Privacy Directive dokument

Zavrnili ste piškotke. Odločitev lahko spremenite.

Sprejeli ste piškotke z naše spletne strani. Odločitev lahko prekličete.