10. jubilejna razstava jaslic

12-Jaslice

V petek, 19. decembra 2014, vas ob 19. uri vabimo na odprtje 10. jubilejne razstave jaslic v galerijo 'UČILNA' v Osek.

 

Jaslice so delo Franca Kastelica iz Črnič, ki se z izdelovanjem svojih čisto posebnih jaslic ukvarja že dobrih 30 let. Njihova velikost ni edina zanimivost, ki jo premorejo. Na jaslicah so prikazane pokrajine od vzhoda do zahoda, od puščave do alpskih koč, nad vsemi pa kraljuje hlevček s Sveto družino, kar odlično ponazarja svetopisemsko simboliko rojstva Deteta, ki je Luč vsega sveta!

Prikazane so različne zvrsti obrti in vsakdanjega dela (pek, mlinar, perica, čevljar, vinar, pisar...). Figurice so zelo majhne, vsi pripomočki, ki so jim dodani kot orodje za delo, ki ga prikazujejo, pa so mojstrsko miniaturno Kastelčevo ročno delo. Posebnost ročno izdelanih dodatkov je v tem, da so obdelani do najmanjših možnih fines: na pisarjevi drobni sveči sveti plamen, svinčniki so ošiljeni, miniaturni kotel za kuhanje ima pokrovko z ročajem in v njem vre voda, perilo je obešeno s ščipalkami, v sobi hiše sveti luč, zato lahko v njej vidimo omaro, posteljo in odprt predalnik z rjuhami, zanimivi detajli so tudi miniaturna zapirala in »panti« na vratih,.... Vse stavbe, postavljene na jaslice, so prav tako Kastelčevo ročno delo. Narejene so iz lesa, kamna, žice in drugih materialov in so zelo natančne pomanjšane kopije resničnih objektov, v katerih takoj prepoznamo Predjamski grad, Vitovsko cerkev...

Razstava bo na ogled v galeriji Učilna v Oseku (stara šola) do svečnice. Galerija je odprta ob nedeljah med 10. in 11. uro oz. po predhodnem dogovoru na GSM: 031-793-234.

Razgledi

Dogodki

Februar 2023
N P T S Č P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Zasebnost

Informacija o piškotkih

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

Poglej EU e-Privacy Directive dokument

Zavrnili ste piškotke. Odločitev lahko spremenite.

Sprejeli ste piškotke z naše spletne strani. Odločitev lahko prekličete.