Fotografije slovesnosti posvečene Venceslavu Beletu

V petek, 8. februarja 2019, smo ob slovenskem kulturnem prazniku odkrili obeležje Venceslavu Beletu. Fotografije si lahko ogledate tukaj.

 

Slovesnost se je pričela s sveto mašo pri kateri je župnijski pevski zbor prepeval pesmi z besedili Venceslava Beleta. Po maši je bila na fasadi cerkve odkrita spominska plošča. Ploščo sta odkrila Vilma Volk, ki hrani večji del družinskega arhiva Beletovih, ter duhovnik Renato Podbersič st., ki je aktualnih predsednik Goriške Mohorjeve družbe pri kateri je že na samem začetku deloval tudi Bele. Dogajanje se je nadaljevalo v dvorani v farovžu, kjer je potekal recital, ki je skozi besedo in pesem predstavil Beletovo delo in življenje. Ob tem je bila predstavljena knjiga 'Smrt in življenje', ki jo je pripravil in izdal Branko Lušina. Knjiga prinaša nekaj Beletovih črtic in pesmi ter nekaj še neobjavljenih fotografij. Dvoranica v farovžu je bila zopet premajhna za vse.

Za ogled fotografij kliknite na povezavo.

Razgledi

Dogodki

Februar 2024
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 1 2

Zasebnost

Informacija o piškotkih

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

Poglej EU e-Privacy Directive dokument

Zavrnili ste piškotke. Odločitev lahko spremenite.

Sprejeli ste piškotke z naše spletne strani. Odločitev lahko prekličete.